10-05-2019

На Ужгородщині відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

7 травня 2019 року на базі літнього оздоровчого табору в селі Циганівці за ініціативи відділу освіти Баранинської сільської об’єднаної територіальної громади відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, що засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри. У 2015 році гра була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки.

Показати свої здібності, знання, випробувати сили й вміння працювати в команді виявили бажання учні 9-11 класів Великолазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Яроцького ЗЗСО І-ІІ ступенів, серед яких є й гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник Захарова О.А.). Чотири рої представляли назви та гасла своїх команд в дусі відданості Україні та українському народу. Наступним пунктом програми був показ впоряду та шикування роїв. Крім того кожна команда повинна була продемонструвати силу та спритність на етапах «Знавці історії», «Визначення азимуту», «Розпалювання багаття», «Розкладання намета», «Віджимання», «Гусячий крок», «Надання невідкладної медичної допомоги та транспортування потерпілого». Найбільш напруженим та емоційним був конкурс з перетягування линви.

На завершення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») усі рої були нагороджені пам’ятними кубками, грамотами про участь та солодкими подарунками.