18-12-2019

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

У грудні відзначають Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН з 14 жовтня 1992 року. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з обмеженими можливостями. Цим привертають увагу суспільства до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

 Гуртківці Закарпатського центру туризму, з радістю підтримали ідею свого керівника відвідати Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування, основна діяльність якого полягає у виявленні громадян на схилі літ, людей з обмеженими фізичними можливостями, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.  Гуртківці підготували подарунки підопічним Терцентру, в якому проживає 36 осіб. Дізнавшись про хорошу ініціативу до групи приєдналися учні 7-Б класу УЗОШ №19 та творчий колектив «Калинка», який діє в клубі Оноківської  сільської Ради.

 В Терцентрі на нас дуже чекали, підопічні зібралися в залі і радо вітали гостей.  Діти привітали їх з прийдешними святами та побажали міцного здоров’я після чого, подарували подарунки. Але були в центрі підопічні, які, через обмежені можливості, не мали змоги приєднатися до всіх в залі: для них подарунки діти віднесли  в кімнати. Після вручення подарунків розпочався святковий концерт, який підготував творчий колектив «Калинка». Дівчатка потішили всіх гарними піснями про матір, калину та Рідну Україну, після кожної пісні зала вибухала оплесками. 

 Розчулені почутим і побаченим, діти ще раз привітали присутніх з наступаючими святами. Прощалися дуже тепло, пообіцявши ще раз завітати в гості, адже наш обов’язок, як розвинутого суспільства, виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини цього суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями.

                                                                        Керівник гуртка – Хаща Л.М.