22-02-2021

Майстер-клас із катання на бігових лижах відбувся у лісовому масиві «Шахта», що в місті Ужгород

20 лютого 2021 року для вихованців Закарпатського центру туризму було організовано у лісовому масиві «Шахта», що в місті Ужгород, майстер-клас із катання на бігових лижах.

Мета заходу – відірвати дітей від малорухливого способу життя, пропаганда здорової активності, залучення до лижного спорту молодого покоління. Адже бігові лижі – це один з найкращих способів зміцнити м’язи і підвищити імунітет у зимовий період.

Вихованці гуртків «Спортивне орієнтування», «Етнографічне краєзнавство» та «Екологічне краєзнавство» під керівництвом Андрія Більце, Юлії Більце та Ольги Кононенко  мали змогу не лише почути про катання на засніжених гірських схилах, але й особисто стати на лижі.

Андрій Петрович – завідуючий організаційно-масовим відділом Закарпатського центру туризму та Юлія Ігорівна – керівник гуртків ознайомили всіх присутніх з видами лиж, лижних палиць, кріплень та черевиків і пояснили, чим вони відрізняються та яка у кожного спортивного елемента специфіка використання.

Вихованці спочатку уважно слухали та спостерігали за керівниками, а потім почали самостійно пробувати кататись на лижах. Діти із задоволенням відпрацьовували і вдосконалювали навички катання на бігових лижах, випробували різні стилі катання, здобули нові знання та підвищили свою спортивну майстерність.

Невід’ємною частиною в цьому тренувальному занятті стало і патріотичне виховання юнаків. Андрій Петрович розповів, яку важливу роль лижна підготовка відіграє у засніженій гірській місцевості, особливо в умовах, коли на сході України триває війна з Росією. Адже він сам неодноразово брав участь у зимовому штурмі у складі  128-ї окремої гірсько-штурмової бригади під час боїв на Донбасі. І навички швидко пересуватись на лижах йому, розвіднику, в умовах війни дуже згодились.

Усі учасники майстер-класу отримали незабутні враження, яскраві емоції та чудовий настрій.   Під час таких заходів діти відчувають себе сильними, сміливими і рішучими.  Вони вчаться опановувати себе, досягати наміченої цілі, набувають необхідної спортивної майстерності.

Незважаючи на втому, гуртківці Закарпатського центру туризму з нетерпінням і з безліччю позитивних емоцій очікують нових тренувань на засніжених схилах нашого неповторного Ужгорода.