09-05-2022

Лялька-берегиня для матусі та зустріч з відомою на Закарпатті письменницею Галиною Малик – так весело й цікаво пройшло суботнє заняття в Закарпатському центрі туризму

Дівчатка й хлопчики, які навчаються в гуртках «Етнографічне краєзнавство» та «Юні туристи-краєзнавці» під керівництвом Юліанни Малик і Лариси Хащі, виготовили лялечок для своїх любих матусь. Творчий майстер-клас для наших гуртківців провела неперевершена майстриня з Харкова, котра тимчасово мешкає в Ужгороді, керівник етнографічних гуртків Харківської обласної станції юних туристів Майя Коваленко.

День матері – це одне з найбільш зворушливих свят. Адже кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що. В 2022 році День матері в Україні припав на 8 травня. Краса материнства в усі століття оспівувалася найкращими художниками і поетами. І невипадково, адже від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства.

Майя Леонідівна показувала, як робити голівку, фартушок, ручки, спідничку лялькам. Описала і продемонструвала весь процес виготовлення оберегу.  Дітки дуже старанно робили лялечок, адже це – для рідних матусь. Кожний виріб вийшов дуже гарним та не схожим на інші: барвисті хустки та спіднички, квіти у волоссі та в ручках, а фартушки були навіть з мережива.  Політ фантазії  наших гуртківців було не спинити!

А ще цього дня усіх очікував приємний сюрприз – знайомство з чудовою письменницею, яка родом з нашого чарівного краю, – Галиною Малик. Пані Малик – сучасна українська письменниця та поетка. Членкиня Національної спілки письменників України. Авторка низки книг, створених у жанрі фентезі для найширшої читацької аудиторії, від малечі до юнацтва (найвідоміші «Злочинці з паралельного світу», «Незвичайні пригоди Алі» тощо). Вважається однією з засновниць українського новітнього коміксу в літературній галузі. Номінантка та лауреатка численних державних винагород з літератури. Пані Галина продемонструвала нам свої книжки, розповіла про себе. Гуртківці мали змогу придбати деякі з її відомих творів з особистим підписом авторки.

Ось так весело та пізнавально пройшло заняття для гуртківців позашкільного освітнього закладу ЗЦТКЕСУМ.

Педагогічний колектив Закарпатського центру туризму від усієї душі вітає дорогих матусь своїх вихованців з чудовим святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Перегляд матеріалів в Facebook