19-10-2021

Команда гуртківців Закарпатського центру туризму здобула призові місця в І чемпіонаті України серед вихованців закладів позашкільної освіти зі спортивного орієнтування (трейл-орієнтування) та ХХІІІ Всеукраїнських змаганнях зі спортивного орієнтування, присвячених пам’яті Героя-афганця Олега Оніщука та Героя України Олега Міхнюка

Із 14 по 17 жовтня 2021 року в Києві та його околицях відбувалися одразу два види змагань зі спортивного орієнтування. Найкращі юні орієнтувальники керівників гуртків Закарпатського центру туризму Андрія та Юлії Більце мали змогу поборотися за призові місця. На 1-й чемпіонат України зі спортивного орієнтування у виді трейл прибули 14 команд юних трейл-орієнтувальників. Участь взяли 7 регіонів України (Вінницька, Київська, Закарпатська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Херсонська) та м. Київ, загалом близько 200 учасників. Гуртківців змагалися у різних вікових групах Ч/Ж -10, 12, 14, 16, 18, 20.
На ХХІІІ Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування (бігом) з’їхалось ще більше команд суперників. Були представлені дві закордонні країни (Латвія, Португалія) та 23 команди з усіх куточків України (Вінницька, Рівненська, Дніпропетровська, Донецька, Харківська, Київська, Львівська, Черкаська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Сумська, Херсонська, Волинська, Одеська, Житомирська, Запорізька, Хмельницька, Миколаївська, Чернівецька області та м. Київ)
Першого змагального дня на учасників очікувала найбільш захоплююча дисципліна – естафета на скорочених дистанціях у Голосіївському парку імені Максима Рильського. Наші вихованці змогли здивувати, адже участь у даному виді орієнтування вони беруть вперше. На старт естафети Закарпатським центром туризму були представлені 5 команд у різних вікових групах Як підсумок – три третіх та два других призових місця опинилось у активі наших вихованців.
Наступного дня на юних спортсменів очікувало одразу два старти у різних дисциплінах, де вони змогли також показати гідні результати – дві призових сходинки п’єдесталу (треті місця). Цього дня орієнтувальникам було важко, адже потрібно було швидко адаптуватись з одного на інший старт. Проте вони блискуче впорались з поставленим завданням.
Третього та четвертого дня на гуртківців очікували також нові цікаві місцевості старту, де вони також показували чудові результати.
За підсумками 1-го чемпіонату наша збірна посіла гідну шосту позицію у загальному заліку, оскільки результати виявились дуже щільними. Наступні змагальні дні були особистими, та наші гуртківці змогли також показати достойні результати у ході виснажливої боротьби.
Спортивні турніри закінчилися з чудовими результатами та хорошим досвідом на незвичайній місцевості для наших вихованців. Надалі юні орієнтувальними Закарпатського центру туризму готуються до наступних змагань та перемог. Всім гарних тренувань, наснаги, нових здобутків та звершень!

Завідувач організаційно-масового відділу,
керівник гуртків Андрій Більце

Відео матеріал про захід