04-01-2021

Юні спелеологи ЗЦТКЕСУМ розпочали підготовку до категорійних походів мандрами природоохоронними територіями Закарпаття

Одноденний навчально-тренувальний похід за маршрутом: с. Ворочево – Ворочівське озера – Анталовецька поляна – Невицьке під замком здійснили 4 січня 2021 року юні спелеологи Закарпатського центру туризму (керівник Монич О.О.). Мета подорожі – ознайомлення з природоохоронними територіями рідного Закарпаття, підготовка до категорійних походів і спелеологічних експедицій.

Ворочівське озеро (Голубі озера) – таємниче озеро вулканічного походження, заховане в гущі букових лісів на Перечинщині. Воно утворене із двох водойм, розділених між собою перемичкою шириною до 15 м. Ця унікальна гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення (з 1984 року) розташована на західному схилі раніше діючого вулкана Анталовецька поляна, на висоті близько 700 метрів над рівнем моря. Навколо водойми всюди видніються фрагменти вулканічних порід. Озеро манить чистотою і дзеркальною прозорістю води. Проте рівень води у водоймі дуже змінюється впродовж року. Озера поповнюються під час танення снігу та в період весняних опадів. Ближче до літа вода з них зникає. Незважаючи на кількагодинний піший перехід, втоми вихованці не відчували, оскільки враження від неймовірної краси озер та гармонії навколишньої природи переповнювали. Кожен озвучив мрію повернутися сюди весною, коли рівень води буде ще вищий.

Далі, швидко набираючи висоту, всі учасники одноденного навчально-тренувального походу попрямували до іншого унікального місця Закарпаття – Анталовецької поляни (978 м.н.м.). Вона розташована в західній частині масиву Маковиця, яка є частиною Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма, на межі Перечинського та Ужгородського районів Закарпатської області. Вершина гори є кратером згаслого вулкана. Анталовецька поляна – геологічна пам’ятка природи місцевого значення.

Піднявшись, застигли від краси довколишніх пейзажів. Підходимо до пам’ятника військовим льотчикам, які загинули під час навчань у жовтні 1983 року, вшановуємо їх пам'ять. Відпочивши,  спускаємося в Невицьке під замком.

Сповнені незабутніх вражень та позитивних емоцій, діти з нетерпінням чекають нових цікавих мандрівок та знайомств з чарівними, неповторними куточками нашого рідного краю – благословенної Срібної Землі.