11-10-2022

Юні спелеологи здійснили одноденний навчально-тренувальний похід на Анталовецьку поляну та скелі Соколець

8 жовтня 2022 року юні спелеологи Закарпатського центру туризму (керівник Олеся Монич) здійснили одноденний навчально-тренувальний похід за маршрутом:  м.Перечин – скелі Соколець – Анталовецька поляна – Невицьке під замком. Мета походу – знайомство з природоохоронними територіями рідного Закарпаття, підготовка до категорійних походів і спелеологічних експедицій, закріплення вмінь та навичок, отриманих під час занять у гуртку.

Скелі Соколець – геологічна пам’ятка природи місцевого значення, розташована на південний захід від села Тур'ї Ремети (урочище Соколець). Статус надано з метою збереження мальовничого скельного масиву на схилі гори Соколець (східна частина хребта  Синаторія). Масив розташований серед букового лісу, над долиною потоку Клокотива. Скелі Соколець — одне з улюблених місць тренувань закарпатських альпіністів і скелелазів. Сподобалось воно і вихованцям гуртка «Спелеотуризм». Діти були вражені неймовірної красою панорам та краєвидів Карпат, які відкриваються з вершини скелі.

Наступним цікавим об’єктом подорожі гуртківців була пам’ятка природи Анталовецька поляна, вершина якої є кратером давно згаслого вулкана. В східній частині вершини височіють чорні скелі. Це і є  найвища частина гори (968 м над рівнем моря). Скелі є залишками вулканічних порід. На вершині можна зустріти багато видів рослин, які занесені до Червоної книги України. Посеред поляни обабіч дороги можна помітити гранітну плиту, яку встановили в пам’ять про загиблих у авіакатастрофі пілотів. 24 жовтня 1983 року над  Анталовецькою поляною під час проведення навчань зіткнулися два літаки Су-17М, обидва пілоти загинули.

Трохи перепочивши, починаємо спуск стежкою саламандри на Невицьке під замком. Дорогою зупиняємось біля Чаші Масарика, витесаної з суцільного шматка  андезиту на місці джерела, до якого любив навідуватися перший президент Чехословаччини Томаш Масарик. Поруч зведена дерев’яна альтанка, в якій можна відпочити. Очевидно, джерело відзначалося хорошою водою, а також, імовірно, під час своїх мандрівок з нього міг поповнювати свої запаси і листоноша Федір Фекета.

Сонячна осіння погода, казкові ліси, мальовничі краєвиди, химерні скелі, унікальні рослини на довгий час залишаться в наших серцях. Сповнені незабутніх вражень та позитивних емоцій юні спелеологи з нетерпінням чекають нових цікавих мандрівок і знайомств з чарівними, неповторними куточками рідного краю.

Перегляд матеріалів в Facebook