05-12-2022

Юні гуртківці під час захоплюючої екскурсії ознайомилися з родзинками та окрасою історико-краєзнавчого музею м.Іршава

3 грудня 2022 року цікаву екскурсію для юних вихованців гуртків «Історичне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» Закарпатського центру туризму, що навчаються при Малораковецькому ЗЗСО I-III ст. (керівники Тетяна Староста та Лариса Попович), провів директор музею Андрій Світлинець.

Перед власне візитом до музею гуртківці відвідали кований герб Іршави, алею закоханих, сонячний годинник, пам’ятну дошку загиблим землякам-Героям, котрі віддали свої життя під час кривавої війни.

Керівники гуртків розповіли своїм допитливим вихованцям про транспортний міст, який є центральним в місті Іршава. Він стоїть на річці Іршавка – правій притоці річки Боржавка. Міст був побудований в 1923-1924 роках на місці дерев`яного. Тоді ще Закарпаття входило до складу Першої Чехословацької республіки, і цей міст звели за програмою розвитку транспортної інфраструктури нашого краю. Міст належить до архітектурних пам`яток і є одним з найкращих на Закарпатті в плані архітектури. Він складається всього з двох опор, з`єднаних над рікою, і має довжину 50 метрів. Побудований міст у вигляді арки, яка не тільки відіграє естетичну і декоративну роль, але й виконує практичну функцію.

В історико-краєзнавчому музеї юні відвідувачі ознайомилися з експозиціями  Боржавської вузькоколійної залізниці, життєписом Івана Фірцака-Кротона (Івана Сили) – наймогутнішої людини ХХ століття та Василя Вірастюка  –найсильнішого богатиря світу 2004 року. Також чималий інтерес у гуртківців Закарпатського центру туризму викликали музейні колекції металевих прасок кінця 19 – початку 20 ст. та пам’ятних  українських монет.

Окрему зацікавленість викликала експозиція, яка розповідає про сучасну російсько-українську війну. Елементи військового спорядження, муляжі зброї та боєприпаси, трофейні речі російських військових – усе це детально було оглянуто і вивчено. Також на місці закріпили знання  по історії, зокрема по темі “Кам’яний вік” (кам’яні сокири, рубила, наконечники «мандрували» по дитячих руках). Наприкінці зустрічі Андрій Світлинець показав кам’яну яйцеподібну  кулю, функціональне призначення якої для усіх так і залишилася загадкою. Відгадку залишили на домашнє завдання.

Відведений на екскурсію час промайнув дуже швидко. Екскурсія вийшла дуже емоційною, цікавою та корисною. Адже своє минуле потрібно знати для того, аби краще розуміти сьогодення. В цьому усі змогли переконатися зараз на сто  відсотків.

Перегляд матеріалів в Facebook