08-04-2019

Юні археологи взяли участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції

Згідно наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації №64 від 11.03.2019 „Про участь у Всеукраїнській краєзнавчій конференції” вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник гуртка „Археологічне краєзнавство” Дзембас О.В.) Мешко Марк та Мешко Янош взяли участь у ІV Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”, яка проходила з 4 по 6 квітня 2019 року в м. Черкаси.

Метою конференції є виховання учнівської молоді на прикладах високої духовності, людської гідності і любові до України.

Завдання конференції: формування у підростаючого покоління поваги до історичного минулого свого народу; дослідження та аналіз державотворчих процесів в Україні від найдавніших часів до сьогодення; вивчення особливостей державотворчих процесів в окремих регіонах України; розкриття значення духовної і матеріальної культури як важливої складової української державності.

Представник нашої області Мешко Марк взяв участь у роботі секції „Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постаттями” з доповіддю на тему „Еволюція побуту середньовічних замків Закарпаття (за матеріалами археологічних досліджень)”. У цій же секції виступив Мешко Янош з доповіддю „Місце пам’яток замкової архітектури в розвитку туризму на Закарпатті (проблеми, перспективи, пошуки)”. Матеріали для виступів гуртківців були підготовлені на основі багаторічних досліджень, що проводилися вихованцями гуртка „Археологічне краєзнавство” під керівництвом О. Дзембаса.

За підсумками роботи конференції гуртківцям ЗЦТКЕСУМ були вручені відзнаки за змістовні наукові дослідження та цікаві доповіді. Почесною грамотою також нагороджений науковий керівник юних археологів Олександр Дзембас.

Участь вихованців гуртків Закарпатського центру туризму у всеукраїнських конференціях сприяє їх національно-патріотичному вихованню, поглибленню знань та навичок у проведені краєзнавчо-пошукової роботи, дає багатий досвід для наукової діяльності у майбутньому.