29-11-2021

Інтегроване заняття зі спортивного орієнтування щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947 років провели в Закарпатському центрі туризму

Голодомор 1932-1933 рр. вписаний криваво-чорним кольором у сторінку історії України. Не було ні війни, ні посухи. Харчів у ті роки не бракувало. Проте радянська імперія конфісковувала у селян усе, ігноруючи заклики і попередження українських представників з міст. Це прирекло мільйони людей на смерть від голоду, який неможливо назвати інакше ніж штучний.

Неоголошена війна проти людства – геноцид назавжди наклав свій безжальний відбиток на всю українську історію, на національну самосвідомість. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на долю українців. Але народ вистояв. І тепер, пам’ятаючи про незламність духу, українці зможуть  дати відсіч агресору зі Сходу.

З усвідомленням цього українці в ці дні  беруть участь у заходах, приурочених до трагічних сторінок в історії України, з тим, щоб захистити пам’ять про тих, хто у 1932 – 1933 роках ціною свого життя, силою волі, нескореного духу та характеру зробив усе для того, щоб відвернути загрозу від наступних поколінь, щоб не загасити вогонь свободи і вільнодумства.

З нагоди цієї сумної дати у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проведено інтегроване заняття зі спортивного орієнтування щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947 років. Інтегроване заняття відбулося на території спортивного комплексу „Юність” (м. Ужгород) у суботу, 27 листопада. На учасників очікували цікаві спринтерські дистанції у заданому напрямку, а всі охочі ознайомитись з цим видом спорту мали нагоду навчитись користуватися мапою та компасом, дізнатись про умовні знаки. Усі учасники, які взяли участь у занятті, успішно подолали свої дистанції. А ті, хто вперше взяв мапу в руки, були приємно здивовані цікавому і нелегкому виду спорту та задоволені від подолання своїх дистанцій. До речі, дистанції складались з контрольних пунктів, на яких була присутня картинка палаючої свічки, яка символізує одну з найбільших трагічних подій в історії людства. Інтегроване заняття зі спортивного орієнтування провели завідувач організаційно-масового відділу Андрій Більце та керівник гуртків Юлія Більце. В заході взяли участь близько 40 учасників, серед яких були гуртківці ЗЦТКЕСУМ та всі охочі, яких зацікавив цей вид спорту.