10-06-2019

II (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України 04.09.2018 №966 „Про проведення у 2018/2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)”, розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації 15.05.2019 № 270 „Про організацію та проведення підсумкового наметового таборування II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році”, наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 16.05.2019 № 146 „Про проведення II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році», наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 06.09.2018р. №201 „Про проведення у 2018/2019 навчальному році шкільних, І та II         етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), відповідно до Типових правил та умов проведення змагань і конкурсів шкільного, І (районного, міського, ОТГ), II (обласного, Київського міського) та III (Всеукраїнського) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), затверджених наказом Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 20.02.2019 № 15-А, з метою популяризації в закладах освіти Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) як ефективного засобу патріотичного виховання учнівської молоді 4-7 червня 2019 року в с.Бобовище Мукачівського району відбувся обласний етап гри.

У заході взяли участь 18 роїв - переможців районних та міських етапів (144 школярів):

рій „Кожум’яки” ЗОШ №20-НВК ліцей «Лідер» м.Ужгород Ужгородської міської ради;

рій „Гайдамаки” Мукачівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» №6 Мукачівської міської ради;

рій „Патріот” Лохівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.Ю.Герц Мукачівської районної ради;

рій „Тур’яни” Тур’я-Реметівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Перечинської районної ради;

рій „Гімназисти-сіроманці” м.Берегова;

рій „Побратими” Хустської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 4

Хустської міської ради;

рій „Вартові кордону” Чопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

№ 1 Чопської міської ради;

рій „Лицарі волі” Великоберезнянської гімназії Великоберезнянської районної ради;

рій „Королівська гвардія” Королівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Виноградівської районної ради;

рій „ім. О.Данильченка” Ільницького спортивно-гумантарного ліцею Іршавської районної ради;

рій „Патріот”  Негровецького навчально-виховного комплексу

„Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад” імені Василя Росохи Міжгірської районної ради;

рій „Кам’яницькі соколята” Кам’яницької загальоосвітньої школи І-ІІІ

ступенів Ужгородської районної ради;

рій „Молода січ" Рокосівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Хустської районної державної адміністрації;

рій „Полянські козаки” Полянської загальноосвітньої школи І-ІІІ

ступенів Полянської ОТГ;

рій „Тиса” Буштинського ліцею районної ради;

рій „Патріоти” Кобилецько-Полянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рахівської районної ради;

рій „Боржавські козаки” Керецьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради;

рій „Соколи” Берегівського району.

Юні джури під час заходу демонстрували свої вміння та навички у 16 конкурсах та випробуваннях за чотирма номінаціями: інтелектуально-мистецький комплекс „Козацькі забави”, фізкультурно-спортивний комплекс „Козацький гарт”, туристсько-спортивний комплекс „Козацькими стежками”, військово-прикладний комплекс „Козацька звитяга”. Для учасників було забезпечено належні умови для проживання, харчування, охорони громадського порядку та медичний супровід.

Суддівство конкурсів і випробувань здійснювалось Закарпатським центром туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, представниками ЗІППО, Мукачівського міського військкомату, Закарпатської обласної організації ТСО України, Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, волонтерами.

Під час організації та проведення гри організаторами й учасниками дотримано усіх необхідних умов щодо техніки безпеки і типових правил таборувань.

Теплого літнього дня, 04 червня, село Бобовище привітно зустрічало учасників ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри „Сокіл” („Джура”) .

Заїзд учасників тривав до 12 години. Плідно кипіла робота по облаштуванню таборів роїв. Компетентне журі працювало у мандатній комісії. Незабарився і смачний обід для учасників змагань. Діти смакували українським борщем, гороховим пюре з смачними котлетами.

Урочисте відкриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри „Сокіл” („Джура”) розпочалося згідно програми о 16 годині. Рої-учасники гри від 18 територіальних одиниць Закарпаття урочистою ходою під звучання козацьких маршів вишикувалися на шкільному майданчику школи. Відкрила та привітала учасників і гостей ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри „Сокіл” („Джура”) директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, голова штабу Сопкова Ганна Іванівна.

Розпочала змагання між роями інтелектуальна гра-вікторина „Відун” інтелектуально-мистецького комплексу „Козацькі забави”.Гра „Відун” – це інтелектуальні змагання по історії України, Української революції, етнографії, історії українського війська, сучасних Збройних сил України.

Перше місце вибороли „Кам’яницькі соколята” Ужгородського району. Друге місце посіли „Кожум’яки” м. Ужгород, і відповідно третє – рій „Гайдамаки” м. Мукачево.

5 червня, рої показали свою військову майстерність у конкурсі строю та пісні „Впоряд”. Професійне журі у складі представників Мукачівського об’єднаного міського військового комісаріату фахово оцінювало зовнішній вигляд одностроїв, муштрову поставу учасників, шикування в однолаву, проходження з виконанням маршової пісні та інші дії кожного учасника та рою в цілому. Цікавим елементом цього конкурсу було творче завдання, де кожен рій показував злагодженість у виконанні складних елементів шикування, вправи з автоматами тощо. За підсумками цього виду програми перше місце посів рій „Лицарі волі” Великоберезнянського району, друге місце у рою „Боржавські козаки” Свалявського району, третє – у рою „Патріот” з Міжгірщини.

Також уже стали відомими результати конкурсу «Орієнтування за допомогою азимутів», що відбувся ввечері 5 червня. Учасники демонстрували вміння користуватися компасом і знаходити відповідні точки на місцевості. За результатами підсумкових протоколів перше місце у цьому конкурсі посів рій «Патріот» з Рахівського району, друге місце – «Лицарі волі» з Великоберезнянщини, третє – «Вартові кордону з м.Чоп.

6 червня рої змагались у конкурсі метання гранати в ціль фізкультурно-спортивного комплексу «Козацький гарт».та конкурсі «Рятівник» військово-прикладного коплексу «Козацька звитяга». У першому конкурсі хлопці кидали 500-грамові гранати на точність. Дівчата виконували те саме, лише з 250-грамовими гранатами. В залік зараховувались 3 спроби. За підсумками протоколів перше місце посіли 2 команди – рій ім. О.Данильченка Іршавський район та Побратими м.Хуст, 3 місце – рій Соколи Берегівського району.

В конкурсі «Рятівник» учасники мали виконати тестове завдання і практичне, що вимагало надати першу долікарську допомогу та транспортувати потерпілого. Оцінювали конкурс Рятівник представники Червоного Хреста України в Закарпатській області Підсумки протоколів – трійка призерів така: І місце рій „Боржавські козаки” Свалявський район, 2 місце рій „Патріот” Міжгірський район, 3 місце рій „Лицарі волі” Великоберезнянського району.

Після обіду рої змагалися в конкурсі перетягування линви, інтелектуально-мистецькому комплексі» Квест» та конкурсі патріотичної пісні. Насичений день завершився шикуванням роїв та виконанням маршової пісні на слова О.Бабія „Зродились ми великої години.”

6 червня рої змагалися в кількох комплексах. У фізкультурно-спортивному комплексі «Козацький гарт» учасники демонстрували силу, згуртованість і вольовий характер в конкурсі перетягування линви. В інтелектуально-мистецькому комплексі «Козацькі забави» виконували інтелектуально-творче завдання «Квест». Рої у повному складі долали етапи: “100 років Української революції», «Рідний край», працювали з картою, займались дешифруванням, вгадували гетьманів, музичні інструменти, клейноди по фото та опису, запалювали вогонь на швидкість, кашоварили, метали козацький спис, визначали лікарські рослини та виконували інші цікаві завдання. Учасники демонстрували свої вміння, знання і навички з історії, географії, біології, а також логічне мислення, кмітливість та сконцентрованість на конкретному завданні.

Також насичена програма дня включала ще один конкурс, а саме патріотичної пісні, в якому всі учасники показали свої артистичні здібності й співочі таланти. Конкурс викликав захоплення у всіх членів суддівської колегії. Щире виконання патріотичних пісень, натхненність виступів, яскраві концертні номери з елементами театральних інсценівок стали неочікуваною родзинкою у напруженому дні.

За підсумками протоколів у конкурсі перетягування линви перше місце посів рій «Патріот» з Міжгірського району, друге місце у «Гімназистів-сіроманців» з м.Берегова, третє місце посів рій „ім.О.Данильченка” з Іршавського району.

У конкурсі «Квест» трійка переможців така: рій «Кожум’яки» м. Ужгород, «Вартові кордону» м.Чоп, рій «Кам’яницькі соколята» з Ужгородського району.

У конкурсі патріотичної пісні компетентне суддівське журі відзначило чудову підготовку кожного рою, професійний підхід до творчого завдання, артистизм виконавців і вирішило заохотити найбільш талановитих, поділивши конкурс на дві номінації. Отже, перемогу в номінації «Народна пісня» здобули: рій «Соколи» Берегівський район, друге місце – рій «Лицарі волі» Великоберезнянський район, третє – рій «Тур’яни» з Перечинського району. У номінації «Патріотична пісня» перше місце- «Кожум’яки» м.Ужгород, друге місце – рій «Патріот» Мукачівського району, третє місце «Кам’яницькі соколята» з Ужгородського району.

7 червня завершилося наметове таборування. Однак рої ще ранком долали смугу перешкод за козацькою легендою, що входить у туристсько-спортивний комплекс «Козацькими стежками». Учасники проповзали під сіткою, ходили гусячим кроком, долали вертикальну перешкоду, проходили по паралельних мотузках тощо. Найкращі результати у цьому конкурсі показали: рій «Гайдамаки» м.Мукачево, рій «Боржавські козаки» Свалявський район та рій «Королівська гвардія» Виноградівський район.

Ще одним конкурсом для всіх роїв стало оцінювання таборування (бівак), що проводився козацькою старшиною щодня і входив у військово-прикладний комплекс «Козацька звитяга». Тут призові місця розташувалися так: рій «Гайдамаки» м.Мукачево посів перше місце, а рої «Молода січ» Хустський район та «Побратими» м.Хуст зайняли 2 другі місця.

Після підбиття остаточних підсумків у загальнокомандному заліку II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)”:

I місце посів рій «Патріот» Міжгірський район;

II місце – рій «Гайдамаки» м.Мукачево;

III місце - рій «Лицарі волі» Великоберезнянський район.

На урочистому закритті наметового таборування-2019 привітати переможців завітали голова обласного штабу, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Г.Сопкова, перший заступник голови Закарпатської ОДА І.Дуран, заступник голови Мукачівської РДА О.Богів, голова с.Бобовище В.Козак. Після привітальних слів розпочалось нагородження. Відповідними грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, кубками, медалями, призами та цінними подарунками відзначили учасників та рої, котрі посіли призові місця.

Вітаємо переможця II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) - рій «Патріот» з Міжгірського району і бажаємо йому гідно представити Закарпаття на ІІІ Всеукраїнському етапі гри.

Відкриття змагань (відео)

ПРОТОКОЛИ ЗМАГАНЬ