30-09-2021

Художні роботи Тараса Шевченка та інших славетних майстрів пензля гуртківці ЗЦТКЕСУМ змогли побачити в обласному музеї ім.Й.Бокшая

Вихованці гуртка «Етнографічне краєзнавство» Закарпатського центру туризму завітали з екскурсією до Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая.  Йосип Бокшай – видатний художник, який разом із Адальбертом Ерделі став засновником на Закарпатті нової художньої освіти та творчих спілок. Музей формувався більше пів століття та став гордістю міста. Його фонди повні багатств, а двері завжди гостинно відчиненні для вдячних відвідувачів. 25 вересня цьогоріч цими вдячними відвідувачами стали гуртківці Закарпатського центу туризму, які разом з керівником завітали до мистецького закладу.

Художній музей був заснований у 1948 році, в ньому розмістилися понад 9 тисяч експонатів мистецтва – картин, скульптур, які представляють різні національні школи образотворчої культури.  Найбільш вражаючими є оригінали робіт Т.Шевченка («Дари в Чигирині», «Притча про Виноградаря»), марини (від лат. marina — «морська») І.Айвазовського, картини М.Пимоненка та І.Труша. В епоху середньовіччя вас занурять такі яскраві полотна, як «Алхімік» невідомого фламандського художника XVIІ ст. чи «Портрет дами в блакитній сукні» Абрагама ван дер Темпеля. А твори таких закарпатських митців, як Й.Бокшай, А. Ерделі, Ю. Герц, Ф. Манайло розкриють красу світу через призму ХХ століття.

Гуртківці з задоволення розглядали художні полотна, особливу увагу привернули картини Айвазовського, які ніби оживають перед очима глядача. Захоплення викликали також майстерні скульптури знаного майстра Василя Свиди та старовинні ікони. Портрети вражали своєю реалістичністю. Такі екскурсії допомагають гуртківцям розширити свій кругозір та розвивають потяг до прекрасного. Художній музей виправдав наші очікування і заслужено вважається одним з найкращих музеїв нашого краю.

Керівник гуртків Лариса Хаща