13-01-2021

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту та повправлялися у майстерності на ковзанці

Новорічно-різдвяні свята  – це улюблений період для дорослих і дітей. Є можливість побачити щось нове, дізнатись багато цікавого і корисного. Ось і вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці» та «Пішохідний туризм» Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник гуртків Дутка М.М.), що здобувають позашкільну освіту у м.Іршава,  7 січня 2021 року здійснили одноденну екскурсійно-туристську подорож в Ужгород. Для гуртківців вже стало доброю традицією на новорічно-різдвяні свята приїздити в місто над Ужем і кожного разу досліджувати родзинки нашого чудового краю. Під час цієї подорожі дітки разом зі своїм керівником Маріанною Михайлівною відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Щоразу цей улюблений і один з перших музеїв просто неба в Україні привідкриває завісу минулого. Адже в ньому зберігаються безцінні скарби наших предків: автентичний одяг, посуд, господарський реманент, усе те, що ще 100 років тому використовувалося в господарстві. А ще на території музею розташовані школа, церква, корчма, хатинки, котрі представляють райони Закарпаття і особливі кожна по-своєму. До речі, скансен розпочав свою роботу 27 червня 1970 року і торік відзначив своє перше 50-ліття.

 Учні із задоволенням роздивлялися садиби, будинки, церкву, котра уособлює собою архітектуру двох типів – шатрового та барокового, дзвіницю, кузню, млин тощо. Найбільше враження справила на дітей школа та шкільне приладдя.  Діти ознайомилися із шедеврами народних умільців – теслярів, гончарів, ткаль, вишивальниць та ковалів. Побачили, як жили люди в не такому вже і далекому минулому і  проводили порівняльну паралель із сучасністю. Екскурсія виявилася пізнавальною і незабутньою.

Екскурсійна програма на цьому не завершилася. Активний відпочинок взимку найкращий на свіжому морозному повітрі. Тож гуртківці відвідали ковзанку «Ice Land» і з задоволенням повправлялися в спортивній майстерності і віртуозності. Враження дітей незабутні, емоції радісні, усі набралися сил, адже поєднання навчання і фізичної активності справляє позитивний гармонійний вплив на дитячий організм. А педагоги Закарпатського центру туризму і надалі спонукатимуть своїх вихованців пізнавати історію та культуру нашої Соборної України, бути здоровими, активними, розумними і цілісними особистостями.