19-04-2021

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ та всі охочі завітали на відкрите тренування зі спортивного орієнтування

18 квітня 2021 року керівники гуртків Закарпатського центру туризму Більце Ю.І. та Більце А.П. на території Боздоського парку провели відкрите тренування зі спортивного орієнтування. Гуртківцям та всім охочим була надана можливість відвідати три локації, які складалися з різних видів орієнтування. Перша локація була більш підготовчою та ознайомчою з дисципліною «дистанція «Лабіринт». Це вид інтелектуальної рухової гри з елементами орієнтування, де спортсмени змагаються на невеликій території серед штучних перешкод (парканчиків). Дистанції, як правило, становлять від 100 до 500 метрів, а карти-схеми мають великий масштаб. На другій локації учасників заходу очікувало орієнтування за вибором, його мета полягала в тому, що за найкоротший час потрібно було подолати дистанцію, на якій  розташовано 9 контрольних пунктів на площі 2 кілометри, але маршрут руху та послідовність проходження контрольних пунктів учасник обирає сам. Третя локація була командною естафетою на спринтерській дистанції в заданому напрямку, більш традиційний вид орієнтування. Змагання складалися з двох етапних естафет, завдяки чому у юних спортсменів загартовується більш спортивний дух, командна робота, у якій і полягає часточка патріотичного виховання.

До заходу долучилося близько 50 учасників різного віку, дистанції долали навіть сім’ями. Діти відпрацювали і вдосконалили навички у різних видах спортивного орієнтування, спробували різні типи проходження дистанцій, здобули нові знання та підвищили свою спортивну майстерність.

Гарно проведений час, сила волі, командний дух, чудові результати та гарний настрій – це той позитив, який дало юним гуртківцям відкрите тренування на свіжому повітрі.

Під час таких заходів завжди присутні елементи екологічного та патріотичного виховання. Загалом, усі діти дуже задоволені, радісні та з гарним настроєм, яскравими враженнями та емоціями чекають на нові пригоди.