31-08-2021

Гуртківці Закарпатського центру туризму здійснили молодіжно-патріотичне сходження на найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерла

27-28 серпня 2021 року юні патріоти з синьо-жовтим стягом підкорили найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу. Група у складі 24 гуртківців під чітким керівництвом завідувача організаційно-масового відділу Більце Андрія Петровича та керівників гуртків Більце Ю.І., Малик Ю.А. та Барни І.В. здійснювали сходження з села Лазещина, що на Рахівщині.

На початку підйому було проведено інструктаж з усією групою щодо поведінки під час перебування в горах.

Для багатьох із підкорювачів гір це було перше сходження на таку висоту. Складний маршрут потребував  сили волі, високого морального духу та фізичної сили. А любов до рідної України, спрямованість на позитивний результат додавали кожному настрою. Адже щоб здійснити свою мрію, як розказували діти, варто випробувати свої сили в екстремальних ситуаціях. А ще реалізувати мрію – побувати вище хмар на висоті 2061 метр над рівнем моря.

Отже, озброївшись гарним настроєм та бадьорістю, учасники сходження почали свій шлях протяжністю понад 27 кілометрів з набором висоти 1545 метрів. Пройшли маршрут за майже дев’ять годин. Наймолодшою учасницею виявилась Катерина Дранчак – вихованка гуртка «Спортивне орієнтування», якій тільки 9 років, а в гуртку вона з першого класу.

Маршрут пролягав через різну місцевість: від лісових ґрунтових до кам’янистих доріг, а навколо поставали незабутні мальовничі краєвиди нашого краю, гірські потоки, розмаїття рослин і вся краса Українських Карпат відкривалась перед очима мандрівників. Погодні умови на початку маршруту були досить сприятливими, незважаючи на досить низьку температуру повітря – 7 градусів. Однак гори це гори. Різко почався проливний холодний дощ і сильний вітер, але навіть це не зупинило наших юних патріотів, які йшли за прикладом нащадків – сильні та незламні духом і тілом. На відкритій місцевості перед самою вершиною потужний вітер посилювався, але підтримка керівників і дітей була взаємною, саме вона не давала нікому впасти духом.

А от і вершина Говерли. Вся група після 4,5 години важкого підйому стоїть з гордо піднятим прапором на найвищій горі України і приурочує своє сходження ювілейній даті своєї держави – 30-й річниці від дня її незалежності.

Після кожного підйому іде спуск, котрий теж виявився не з легких. Слизьке каміння та заболочені стежки небезпечні під час спуску, що і збільшило час повернення, але безпека понад усе. Мокрі, забруднені, втомлені, але з незабутніми емоціями та настроєм гуртківці закінчили свою невеличку, але таку знакову в житті кожного українця подорож. Чекаємо на нові сходження та пригоди.

Із 30-річчям тебе, Україно!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!