13-03-2019

Гуртківці Закарпатського центру туризму вітають рідний край з 80-ю річницею Карпатської України

15 березня 2019 року Закарпаття та вся Україна святкують 80-ту річницю утворення Карпатської України. Автономна республіка у складі Чехо-Словаччини, що виникла в міжвоєнний період на Підкарпатській Русі, зі столицею в м. Хуст,  була ще одною спробою закарпатських українців жити в своїй власній країні. Президентом новоутвореної незалежної держави став Августин Волошин.  Однак радість краян була недовгою – Українська незалежна держава Карпатська Україна проіснувала лише з 15 березня до кінця травня 1939 року. В ніч з 13 на 14 березня Угорщина розпочала війну проти Карпатської України. Найбільший бій відбувся 16 березня 1939 року на Красному Полі біля Хуста. При захисті Карпатської України загинуло від 2 до 6,5 тисяч людей.

Недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби карпатських українців за встановлення української державності.

Вихованці гуртка «історичне краєзнавство» (керівник гуртка Хаща Л.М.) 12 березня 2019 року переглянули документальний фільм про Карпатську Україну,  намалювали тематичний плакат, яким вшанували подвиг захисників новоутвореної держави, і вітають рідний край та всіх українців з цією визначною датою в історії нашої держави.