19-05-2022

Гуртківці Закарпатського центру туризму відзначили Міжнародний день музеїв в Ужгородському замку та скансені

Рішення про святкування Міжнародного дня музеїв було прийнято у 1977 році. Тоді ж запропоновано й девіз свята „Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами”. З того часу цей день святкують щорічно 18 травня.

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ разом зі своїми керівниками також долучилися до святкування Міжнародного дня музеїв у рамках заходів, що відбувалися в Ужгороді.

Вихованці гуртків „Юні археологи” (керівник Дзембас О.В.), „Юні туристи-краєзнавці” (керівник Дорчинець О.В.), „Екологічне краєзнавство” (керівник Кононенко О.В.), „Історичне краєзнавство” (керівник Мазур В.Б.), „Етнографічне краєзнавство” (керівник Малик Ю.А) та „Юні туристи-краєзнавці” (керівник Самсонов О.С.) 18 травня 2022 року здійснили екскурсії до Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Тиводара Легоцького та до Закарпатського музею народної архітектури й побуту. Гуртківці оглянули експозиції, присвячені трагічним подіям останніх років – Революції Гідності та війні на сході України. Також діти відвідали музей, де представлені знаряддя катування, які використовувалися в добу середньовіччя, оглянули експозицію стародавньої зброї. Великий інтерес викликав у школярів розділ музею, присвячений рослинному та тваринному світу Закарпаття. Учасники екскурсії ознайомилися з новими експозиціями музею, зокрема артефактами, які були знайдені на території Ужгородського замку учасниками археологічної експедиції  влітку 2018 року. Діти дізналися багато цікавого з історії Ужгородського замку, оглянули його зсередини, охоче слухали розповіді й легенди про славну оборону середньовічної споруди та її володарів.

Після екскурсії вихованці засвоювали отриману інформацію на свіжому повітрі, під час так званого зеленого уроку. Такий урок – це і перевірка на зосередженість, а ще на свіжому повітрі діти краще сприймають матеріал.

На території музею-скансену гуртківці Закарпатського центру туризму ознайомилися з умовами життя та побуту наших земляків у XVIII – XIX століттях, оглянули родинний будинок відомого вченого-славіста Юрія Гуци-Венеліна, кузню, школу та церкву з с.Шелестова.

Відвідування історичних, краєзнавчих, етнографічних та музеїв іншого профілю дає можливість школярам поповнити свої знання з історії, культури, археології, народознавства, дізнатися, як жили, чим займалися наші предки. Такі екскурсії сприяють патріотичному та естетичному вихованню молоді. Адже виховання в дітей історичної пам’яті, позитивного інтересу до минулого сприяє становленню цілісної особистості, здатної до порівняльного аналізу і усвідомленого сприйняття буття.

Перегляд матеріалів в Facebook