10-06-2022

Гуртківці «Етнографічного краєзнавства» ЗЦТКЕСУМ відпрацювали етапи підйому скельною ділянкою та спуску дюльфером, а також мали можливість пройти п’ятьма маршрутами різної складності

Вихованці гуртка «Етнографічне краєзнавство» разом зі своїм керівником Ларисою Хащею 9 червня 2022 року випробовували свої сили на 18-метровій скелі в с. Оноківці Ужгородського району. Допомагала їм у цьому досвідчений педагог-тренер Закарпатського центру туризму, керівник гуртків «Спелеотуризм» Олеся Монич.

На цій скелі постійно відбуваються практичні заняття профільних гуртків ЗЦТКЕСУМ. Геологічною пам'яткою – Оноківською скелею послуговуються крайові скелелази, а також вихованці спелеогуртків Закарпатського центру туризму вже впродовж десятиліть.

На одне з таких занять завітали і гуртківці-краєзнавці, адже отримані навички їм обов’язково стануть у пригоді, й вони зможуть застосувати їх на змаганнях, у походах тощо. На скелі всі вихованці мали можливість пройти п’ятьма маршрутами різної складності, відпрацьовуючи етапи підйому скельною ділянкою (вільне лазіння) та спуску дюльфером (спуск вертикальними перилами). В процесі скелелазіння тренуються всі групи м'язів (в тому числі й глибокі),  виробляється хороша витривалість, впевненість у своїх силах та розвинена ментальність.

Заняття пройшло успішно, гуртківці мужньо долали дистанцію, приборкуючи свій страх.

Адже віра в себе, наполегливість і плідні тренування – це шлях до підкорення будь-якої вершини.

 Перегляд матеріалів в Facebook