07-12-2021

Екскурсію в 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон здійснили вихованці гуртків Закарпатського центру туризму

До Дня Збройних сил України, який відзначила наша держава 6 грудня, вихованці гуртків «Етнографічне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» (керівник Юліанна Малик), «Екологічне краєзнавство» (керівник Ольга Кононенко) та «Історичне краєзнавство» (керівник Віктор Мазур) завітали до військової частини, що дислокується в м.Ужгород, щоб привітати військовослужбовців з їхнім професійним святом! 

Теперішній 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон до розпаду СРСР мав назву 327-й гвардійський мотострілецький полк у складі 128-ї дивізії. Зі здобуттям Україною незалежності перейшов під юрисдикцію нашої держави.

У 2004 році у рамках реформування Збройних сил України полк був переформований на 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон. Він тривалий час був єдиним підрозділом Збройних сил України, призначеним для ведення бойових дій у гірських умовах. Подібного роду підрозділи існували лише в Кримській дивізії Національної гвардії України: окремі гірськострілецькі батальйони  «Кобра» та «Лаванда». Спочатку батальйон через те, що жоден з діючих навчальних центрів не готував спеціалістів гірської справи, залишався без досвідчених фахівців та належного спорядження і мав низьку бойову готовність для виконання завдань за призначенням. Хоча до складу кожного взводу має входити інструктор, що має як мінімум третій розряд з альпінізму, володіти методикою проведення занять з бойової підготовки на гірській місцевості та навчання особового складу подоланню гірських перешкод.

До речі, тренування батальйону проходять на унікальному Оріховському полігоні, спорудженому у 1982 році для гірсько-піхотної підготовки підрозділів, які направлялися до Афганістану.

Станом на 2006 рік на полігоні було відновлено стрільбище. На гірському спортивному комплексі було споруджено підвісну стелю для занять альпінізмом.

15-й окремий гірсько-піхотний батальйон має і свого Героя України. Це високе звання за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України отримав у 2015 році Василь Зубанич – командир батальйону. 

Вихованці Закарпатського центру туризму потренувалися на спортмайданчику батальйону та випробували свою силу на тренажерах, дізнались історію бойової частини з уст військовослужбовців, котрі провели екскурсію військовим містечком і відповіли на всі запитання своїх гостей. 

Непохитної сили, витривалості, мужності і доблесті своїм захисникам, котрі оберігають мирне небо над Україною, щиро бажає Закарпатський центр туризму в особі своїх юних гуртківців і їхніх керівників гуртків!