09-02-2021

Екскурсія вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» до Мукачівського та Чинадіївського замків

06 лютого 2021 року згідно плану роботи ЗЦТКЕСУМ була проведена екскурсія для вихованців гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) до Мукачівського та Чинадіївського замків.

Мета заходу – виховувати у гуртківців патріотичні почуття, поглиблювати знання про минуле нашого краю, розвивати позитивний інтерес до історії Закарпаття, оглянути експозиції та споруди замку.

Першим об’єктом нашої екскурсії був Мукачівський замок – пам’ятка середньовічної фортифікаційної архітектури. Перші відомості про замок датуються XI століттям. Відомими власниками фортеці були подільський князь Федір Коріятович (1394 – 1414 рр.) та династія Ракоці (XVII cт.) Найбільш цікавим епізодом з історії замку була героїчна оборона проти австрійського війська у 1685 – 1688 роках, якою керувала Ілона Зріні, вдова Ференца Ракоці І.

Ми оглянули бастіони замку, внутрішній двір, колодязь, зробили фото біля пам’ятників Ілони Зріні та Федора Коріятовича. Подивилися  експозиції, присвячені династії Ракоці, оглянули експонати середньовічної катівні.

Наступни об’єктом нашої екскурсії став замок Сент-Міклош у селі Чинадієві. Дуже цікаву та змістовну екскурсію по залах замку провів його орендар, відомий меценат та краєзнавець Йосип Бартош. Він розповів про історію Сент-Міклоша, його власників, романтчну історію кохання угорського графа Імре Текелі та вродливої жінки Ілони Зріні. Гуртківці також оглянули експонати в експозиції замку. Завершальним заходом екскурсії стало відкрите заняття-лекція з археології, проведене методистом Закарпатського центру туризму, відомим археологом нашого краю Олександром Дзембасоом.

Під час екскурсій вихованці гуртка отримали багато  цікавої інформації з історії замків, а також дізналися  про минуле нашого краю із змістовно лекції О.Дзембаса.