18-03-2019

Відзначення 80-річчя Карпатської України гуртківцями Закарпатського центру туризму

З нагоди відзначення 80-ї річниці Карпатської України для вихованців гуртків „Екологічне краєзнавство” (керівник Дутка М.М.), „Історичне краєзнавство” (керівники Мазур В.Б. та Хаща Л.М.), „Археологічне краєзнавство” (керівник Дзембас О.В.) Закарпатського центру туризму 16 березня 2019 року було проведено екскурсію до музею Хустської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 імені Августина Волошина та на Красне Поле.

Мета заходу – ознайомлення гуртківців з історією проголошення незалежності Карпатської України та з життєвим шляхом і громадсько-політичною діяльністю президента Карпатської України Августина Волошина, вшанування пам’яті січових стрільців, які відділи своє життя за свободу молодої української держави.

Як відомо, незалежність Карпатської України було проголошено у приміщенні Хустської гімназії, яка в наш час була перетворена на Хустську спеціалізовану школу І – ІІІ ступенів №1 імені Августина Волошина, тому наступним об’єктом нашої екскурсії став музей історії цієї школи. Екскурсію музеєм для нас провели його завідувачка – вчителька історії Алексик Олена Юріївна та її вихованка, учениця 10-го класу, Анастасія Ціпкал. В приміщенні музею ми ознайомилися з експозицією, присвяченою науковій та громадсько-політичній діяльності Августина Волошина, оглянули експонати та предмети, що належали президенту Карпатської України. Також ми відвідали приміщення спортивного залу, в якому 15 березня на засіданні Сойму було проголошено незалежність Карпатської України, президентом якої було обрано Августина Волошина.

Гуртківці поклали квіти до пам’ятника героям-січовикам та хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять. Потім ми виконали Гімн нашої держави на Красному Полі перед Хустом, де 15 березня 1939 року в запеклих боях з хортистами січовики ціною власного життя затримали загарбників і надали можливість Сойму (парламенту) проголосити незалежність Карпатської України.

Відвідування Красного Поля та музею Хустської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 сприяли патріотичному вихованню гуртківців, збагатили їхні знання з історії рідного краю, та, зокрема, про Карпатську Україну та її президента Августина Волошина.