30-06-2021

Екологічне дослідження річок нашого краю та дводенний похід на гору Черемху юні скаути присвятили 30-й річниці Незалежності України

24 – 25 червня 2021 року вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Юні скаути» (керівник Кононенко О.В)  здійснили дводенний похід на гору Черемху за маршрутом: м.Ужгород – с.Ставне – урочище Багно – г.Черемха (Великоберезнянщина). 

Мета походу – вдосконалення навиків здійснення походів, перевірка фізичної витривалості гуртківців, ознайомлення з історичними та природними об’єктами в районі походу, збагачення знаннями про свій край та патріотичне виховання школярів.

Район походу був вибраний також з метою ознайомлення з місцями проведення бойових дій на горі Черемха періоду Першої світової війни. Гора розташована на Великоберезнянщині, на території якої знаходиться стратегічно важливий Ужоцький перевал. Під час Галицької битви у серпні – вересні 1914 року російські війська завоювали перевал, але австро-угорська армія зуміла зупинити їхній наступ саме в цьому районі. Почалися запеклі бої за стратегічно важливі висоти. Усього навколо гори  Черемхи за період боїв полягло близько трьох тисяч вояків з обох сторін. У серпні 2013 року дослідники групи "Бескид" знайшли останніх загиблих військових за цю висоту. Їхні останки було перепоховано на вершині гори Черемхи.

Похід, здійснений гуртківцями Закарпатського центру туризму, був присвячений 30-й річниці Незалежності України. Чудові краєвиди, нічне багаття під зоряним небом і незабутні враження – ось що залишиться в пам’яті юних туристів поруч із розумінням страшних наслідків війни на нашій землі.

Паралельно з основною метою походу гуртківці встигли провести екологічне дослідження в с.Ставне, дослідивши одну з малих річок Закарпаття – Лісковець, яка несе свої води через населений пункт і є лівою притокою нашого славного Ужа.

Керівник гуртків Ольга Кононенко