21-10-2021

Дослідження відкритої в серпні цього року печери Загадкової здійснили вихованці гуртка «Спелеотуризм» ЗЦТКЕСУМ

Із 14 по 17 жовтня 2021 року вихованці гуртка «Спелеотуризм» Закарпатського центру туризму брали участь в експедиції по дослідженню печер  Угольського відділення Карпатського біосферного заповідника.  Мета експедиції – дослідження відкритої в серпні цього року печери Загадкової. Під керівництвом голови ПК «Lynx» Михайла Левінця та наставника юних спелеологів Олесі Монич було зроблене топографування, проведені дослідження мікроклімату та відкладів, здійснений пошук перспективних продовжень. За результатами експедиції, на даний час, печера має п’ять поверхів,  складається з семи залів, з’єднаних між собою вертикальними лазами в кам’яних завалах. Печерою протікає чотири потічки, які зливаються в нижній частині в один струмок, що зникає в добре промитій вузькій щілині. Довжина печери, за даними топографування, становить 225 метрів, глибина – 45 м. Температура повітря в різних частинах печери – 8,50 – 7,50 С, вологість 99-100 %. 

Під час експедиції юні спелеологи змогли відчути себе справжніми першовідкривачами, першопрохідниками, на практиці застосували туристичні та спелеологічні вміння й навички, одержані під час занять в гуртку.

Печера Загадкова приховує ще багато таємниць, і юні спелеологи Закарпатського центру туризму з нетерпінням чекають нових експедицій.

 Керівник гуртків Олеся Монич