29-07-2022

До Дня хрещення Київської Русі 988 року князем Володимиром вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Етнографічне краєзнавство» Закарпатського центру туризму відвідали з екскурсією греко-католицький Хрестовоздвиженський собор Ужгорода

28 липня 2022 року. Цю дату гуртківці ЗЦТКЕСУМ обрали не випадково, адже саме в цей день сотні років тому князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва. Не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні – державне свято – День Хрещення Київської Русі.

Під час екскурсії до одного з найгарніших храмів Ужгорода вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Етнографічне краєзнавство»  Закарпатського центру туризму оглянули інтер‘єр собору. На стелі побачили чудові  розписи, створені видатним закарпатським художником Йосипом Бокшаєм.

Юні дослідники історії нашої державності змогли оглянути й одну із святинь храму – частинку хреста, на якому розіп‘яли Ісуса. Побували вихованці і в каплиці блаженного Теодора Ромжі й почули історію про його життя.

Та найцікавішою частиною мандрівки був огляд підземелля собору, в якому знаходиться крипта з похованнями. Зараз там нараховується більше 70 захоронень. Вихованці були вражені архітектурою та історією крипти. Здивував гуртківців ЗЦТКЕСУМ і сонячний годинник, що змонтований на стіні внутрішнього двору, з викарбуваними словами: «Час розкидувати каміння. Час збирати каміння». Такі слова є дуже символічними і нагадують нам, що на все є свій час.

Керівник гуртків Юліанна Малик

Перегляд матеріалів в Facebook