21-11-2022

До Дня Гідності та Свободи України вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» поклали квіти до пам’ятника борцям за незалежність і свободу нашої держави

Попри першу справжню зимову погоду в рідному місті, гуртківці Закарпатського центру туризму вирушили в краєзнавчу подорож «Легенди Ужгорода». Тематичну екскурсію для своїх вихованців провела керівник гуртка Юліанна Малик. Під час прогулянки екскурсанти почули найвідоміші легенди міста, а саме: розповіді про привидів Ужгородського замку, легенду замкових сходів, про «стіну смерті» поруч з річкою Уж, про секретне послання під липою на набережній Незалежності та багато іншого.

Відвідали також найстаріший цвинтар міста – Кальварію. Тут гуртківці почули драматичну легенду про ужгородських Ромео та Джульєтту, що знайшли вічний спокій на цьому пагорбі.

Під час екскурсії учасники згадали і про надзвичайно важливу дату в історії України, а саме 21 листопада – День Гідності та Свободи. Свято цього дня встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку Революції гідності 2013 року та має на меті вшанування патріотизму і мужності громадян, які  стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Гуртківці відвілали пам’ятний знак в Ужгороді, присвячений всім борцям за свободу та незалежність нашої держави. Також не оминули увагою вихованці пам‘ятник українським героям, котрі захищали і продовжують захищати нас з вами у війні зі злом.

Екскурсія вийшла дуже емоційною. Гуртківці Закарпатського центру туризму дізналися багато нового та цікавого про рідне місто. Минуле та сьогодення в старовинному Ужгороді дуже тісно переплетені. А саме зараз у нашому місті, як і загалом у нашій Україні, твориться нова історія, і всі ми є її учасниками.

Перегляд матеріалів в Facebook