21-09-2020

День відкритих дверей «Старти знайомств» відбувся в Закарпатському центрі туризму

Метою свята було ознайомлення учнівської молоді з різноманітністю напрямків гуртків закладу, залучення дітей до гуртків різного спрямування, а саме: краєзнавчого, туристсько-спортивного та національно-патріотичного напрямів. Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді є невід’ємною складовою системи позашкільної освіти області, де здійснюється фізичне і духовне формування юних особистостей, які здобувають необхідні для повноцінного життя навички. Адже усі напрями гурткової роботи спрямовані на те, щоб навчити дитину любити рідний край, Україну, пізнавати звичаї і традиції наших предків, зміцнити тіло фізичними навантаженнями і загартувати волю.

Знайомство з роботою Закарпатського центру туризму відбулося 19 вересня 2020 року в лісовому масиві «Шахта», що в місті Ужгород. На відкритті найкращі гуртківці центру туризму підняли державний прапор і разом з усіма виконали державний гімн України. Гуртківці, котрі вперше ознайомлюються з дитячим туризмом, краєзнавством та національно-патріотичним вихованням, дізнавались про цікаве, яскраве, сповнене різноманітними пригодами, творче життя у спільноті однодумців.

Про заплановані заходи на новий навчальний рік та про здобутки минулого  розповів завідувач організаційно-масового відділу Андрій Більце. Талановитий педагог побажав усім присутнім сили духу, наснаги та перемог в майбутніх змаганнях, наголосив на тому, що міцне здоров’я – це надважлива складова повноцінного життя і його треба берегти та зміцнювати, особливо в теперішній час. Педагоги-методисти готові надавати будь-яку методичну допомогу в проведенні семінарів-практикумів, навчально-тренувальних походів з керівниками гуртків для підвищення їхньої майстерності та кваліфікації.

День відкритих дверей «Старт знайомств» розпочався. На учасників заходу очікували розважальна програма та туристична стежка, яка включала в себе різні випробування. Усі, хто бажав, мали змогу випробувати свої сили в перетягуванні линви, розкладанні й складанні туристичного спорядження та наметів, розпалюванні вогнища, інтелектуальних краєзнавчих вікторинах, покидати спис у ціль. На туристичній стежці випробування були складніші: орієнтування за допомогою спортивної мапи зі знаходження контрольних пунктів та технічних етапів, підйом і спуск спортивним способом, вертикальний та горизонтальний маятник, перенесення потерпілого, паралельні мотузки та подолання етапу «ліани», краєзнавчі вікторини.

У Дні відкритих дверей взяло участь понад 150 гуртківців з міста Ужгорода та Ужгородського району, а це зокрема вихованці гуртків «Історичне краєзнавство» (керівник гуртка Хаща Л.М.), «Спортивне орієнтування» (керівник Більце Ю.І.), «Пішохідний туризм» (керівники Глеба Р.С. та Осипенко О.В.), «Екологічне краєзнавство» (керівники Кононенко О.В, та Малик Ю.А.) тощо. Юні учасники свята були нагороджені сувенірами від Закарпатського центру туризму. Присутні на заході діти, ознайомившись з діяльністю ЗЦТКЕСУМ та роботою гуртків, обрали той напрямок додаткової освіти, який найбільше допомагатиме гармонійному розвитку й організації змістовного дозвілля. Зі свого боку керівники гуртків докладатимуть зусиль, використовуючи свій педагогічний досвід і знання, щоб навчання вихованців було наповнене творчістю, цікавими зустрічами, новими перемогами та особистими досягненнями. Адже кожна дитина в Україні має можливість реалізувати своє право на здобуття якісної позашкільної освіти.

Відео-матеріал можна переглянути за посиланням

За матеріалами ЗЦТКЕСУМ