23-01-2020

День Соборності України відзначили юні "Козачата"

Вперше День Соборності України відсвяткували в 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України – чехословацької автономії. Офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Вихованці гуртка „Козачата” (місто Перечин) на занятті дізналися історію свята і традиції святкування Дня Соборності. Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році й отримав назву „Живий ланцюг”. Тоді люди вишикувалися „ланцюгом” від Києва до Львова та Івано-Франківська. Участь у такій акції взяли до 3 мільйонів людей.

Вихованці гуртка на занятті виготовили стіннівку до Дня Соборності України. Діти з величезним задоволенням вітали один одного з святом, бажали довго і щасливо проживати в Україні і горя не знати. Керівник гуртка (Брезинська-Вовканич  Іванна Михайлівна) провела з вихованцями вікторину на тему „Люби і знай свій рідний край”, присвячену Дню Соборності України.

Керівник гуртка             Іванна Брезинська-Вовканич