20-08-2020

День Незалежності України та свято Державного Прапора у Закарпатському центрі туризму

День Незалежності України – державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді. Рішення про проголошення незалежності України не було простою забаганкою політиків. Воно приймалось за допомогою Всенародного референдуму, на якому більш ніж 90 % українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу. Вперше День Незалежності України святкувався не 24 серпня, а 16 липня – у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990 році, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І уже тоді, на честь проголошення – свято вирішили відзначати 24 серпня.

Уже традиційно працівники ЗЦТКЕСУМ є учасниками заходів з нагоди свята Державного Прапора та Незалежності України. Вранці 24 серпня Ужгород уже декілька років поспіль буде зустрічати схід сонця Молитвою разом із Заслуженим академічним Закарпатським народним хором . Також педагогічні працівники та вихованці центру туризму приєднаються до акції ”Синхронна всесвітня молитва за Україну”, у рамках якої українці на різних локаціях по всьому світу одночасно співатимуть молитву ”Боже великий, єдиний” композитора Миколи Лисенка.

Одного разу до жердини клітки протягом довгих місяців срібним ланцюгом був прикутий орел.Внаслідок тривалого полону орел майже забув свої здібності літати. Якось одна ланка ланцюга зламалася. Однак, птах продовжував залишатися на своєму місці – так сильно він зжився з усвідомленням свого полону, свого безсилля. І це не дивлячись на те, що якби він усвідомлював своє справжнє становище, то міг би вільно літати високо в небі.

Так проходили довгі дні і вільний орел продовжував сидіти біля жердини клітки, лише глибоко зітхаючи над недоступною йому свободою блакиті. Нарешті одного разу птах інстинктивно відійшов від жердини до якої був прикутий і …о диво! Ним опанувала нова свідомість свободи, можливість літати – і рабству вільного полону настав кінець.

Протягом довгих років ланцюгом рабства була прикута Україна. І от нарешті, 29 років назад, одна ланка ланцюга зламалася. Вітаючи Україну з 29 річницею Днем Незалежності, хочеться побажати всім нам здоров’я, щоб наша Україна розвивалася і стала такою, як пише Конституція – соціальною, демократичною, правовою країною.

Привітання гуртківців ЗЦТКЕСУМ з Днем Незалежності України