29-06-2021

День Конституції України гуртківці-спелеологи відсвяткували сходженням на всі три вершини полонини Руної

З нагоди відзначення Дня Конституції України юні спелеологи Закарпатського центру туризму зі своїм керівником Олесею Монич 26–28 червня 2021 року здійснили навчально-тренувальний похід за маршрутом: с.Лумшори – оз. Велике Тростя – п. Руна – водоспад Воєводин – п. Руна – с.Лумшори. Основною метою подорожі було здійснення пошуку та первинне дослідження печер полонини Руної.

Полонина Руна — гірський масив в Українських Карпатах, розташований у західній частині Полонинського хребта, між верхів’ями річок Люта, Шипіт і Туриця. Це широкий лагідний хребет, вкритий полонинами та переважно буковими лісами (на схилах). Масив має кілька помітних вершин: Полонина Руна (1482 м, розташована у північно-західній частині масиву); Менчул (1295 м, у південній частині), Руна-Плай (1227 м, у південно-східній частині).

Пошук та дослідження печер проводився на території орнітологічного заказника Соколові скелі. Було знайдено кілька тектонічних печер. Дослідження показали, що найбільша з них має довжину 100 м, глибину – 20 м. Знайдені та обстежені печери не можуть використовуватись як туристичні об’єкти, але мають наукове значення.

День Конституції України гуртківці відсвяткували сходженням на всі три вершини полонини Руної.

Під час подорожі, гартуючи дух та витримку, юні спелеологи подолали маршрут з перепадом висоти понад 1900 метрів, ознайомились з формами гірського рельєфу та рослинністю полонин, побували на водоспаді Воєводин та заказнику Соколові скелі, змогли відчути себе першопрохідцями, першовідкривачами, на практиці застосувати туристичні та спелеологічні вміння й навички, одержані під час занять в гуртку.

Сповнені позитивних вражень діти з нетерпінням чекають нових цікавих мандрівок та знайомств з чарівними, неповторними куточками рідного краю.

Керівник гуртків Олеся Монич