28-06-2022

День Конституції по-особливому відзначили вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства екскурсій і спорту учнівської молоді

День Конституції сьогодні особливо важливий для нас, у часи, коли Україна бореться за свою державність у кривавій війні з російським агресором. Основний закон держави Україна був прийнятий у ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Сталося це на п'ятий рік після проголошення незалежності нашої держави. Процес прийняття Конституції України був непростий: майже добу депутати Верховної Ради не могли дійти згоди і не виходили із сесійної зали. Через 23 години безперервних дебатів 315 народних обранців таки проголосували за прийняття Конституції України, яку, до речі, називають однією з найдемократичніших у світі.

 У переддень 26-ї річниці Конституції України, 27 червня 2022 року, 30 гуртківців ЗЦТКЕСУМ (керівники Дорчинець О.В., Більце Ю.І., Кононенко О. В., Монич О.О., Малик Ю.А.) під керівництвом досвідченого провідника, методиста ЗЦТКЕСУМ Глеби Р.С. підкорили найвищу вершину Вододільного хребта та Львівської області – гору Пікуй. Не злякала юних туристів-краєзнавців ні довга дорога, ні втома, адже робили спільну справу для прославлення Державних символів. Шлях до вершини видався непростим, проте надзвичайно мальовничим. Гора Пікуй знаходиться на межі Львівської та Закарпатської областей, а також є найвищою точкою Вододільних бескидів. Саме з цього хребта беруть початок багато річок України. Власне гора нагадує своєю формою асиметричний конус, сторони якого поросли буками та ялівцем. Тут полюбляв гуляти Великий Каменяр Іван Франко.

Маршрут на Пікуй можна будувати по-різному, різниця буде лише у навантаженні. Досвідчені  туристи ЗЦТКЕСУМ обрали свій шлях із села Біласовиця. Загальна протяжність маршруту подорожі склала 13,5 км. Кілометри складного підйому – і через деякий час відчайдухи на вершині, звідки відкриваються неймовірні краєвиди. Під час сходження гуртківці не лише милувалися цими краєвидами,  а й повторювали отриманні знання з історії України та Закарпаття, підтримували бойовий дух співом патріотичних пісень.

Вихованці Закарпатського центру туризму вітають усіх українців зі святом – Днем Конституції України, щиро дякують нашим захисникам, які боронять рідну Неньку та бажають якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ! А вона обов’язково буде! Слава Україні! Слава Героям!

 Перегляд матеріалів в Facebook