22-11-2021

ДеньГідності і Свободи в Україні. В Закарпатському центрі туризму відзначили важливу подію патріотичними заходами

День Гідності і Свободи – свято, яке заснували в 2014 році за указом тодішнього Президента Петра Порошенка. Встановлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції гідності 2013 року.

Днем свята обране 21 листопада – як початок Євромайдану.

Цей день важливий для українців ще й тому, що це дуже добра нагода пригадати той унікальний соціальний досвід, який набули українці, а також можливість спростувати міфи про те, що українці не можуть об’єднуватися і перемагати.

З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи у Закарпатському центрі туризму провели низку патріотичних заходів. Так вихованці гуртка "Екологічне  краєзнавство" (керівник Аделіна Касинець) уважно слухали про хронологію подій Революції гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли наш народ продемонстрував свою силу та прагнення до свободи. Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Люди, обурившись таким рішенням влади, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Те, що відбувалося на Майдані, знають усі. На жаль, Революція гідності переросла в війну на сході України.

До Дня Гідності та Свободи вихованці гуртка «Етнографічне краєзнавство» під наставництвом свого керівника Юліанни Малик переглянули документальний фільм «Революція гідності», а також відвідали тематичну виставку в атріумі Закарпатської ОДА, де учні змогли побачити особисті речі учасників тих подій. Також гуртківці вшанували пам‘ять борців за свободу та гідність, поклавши квіти до пам‘ятного знаку в Ужгороді.

Гуртківці з гуртків "Юні туристи-краєзнавці" (керівник Лариса Попович) та «Опришки»  (керівник Мар’яна Маркович) долучилися до вшанування Героїв, котрі віддали життя за свободу рідної України, а також всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаться в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Жах війни не може тривати вічно. Тож кожен українець прагне в своїх щирих бажаннях одного – нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

Важкі випробування випали на долю сучасних громадян України. Але свобода – це найвища цінність життя людини, а гідність – це те, що робить людину людиною. З Днем Гідності та Свободи, Україно!

Посилання на відео до теми