23-02-2022

Ангели, які тримають українське небо. В Закарпатському центрі туризму вшанували пам'ять героїв, котрі віддали своє життя за свободу України

У дні, коли Україна відзначає пам’ять загиблих за незалежність країни українців, Російська Федерація продовжує агресію проти нашої держави. Путін стягнув свої війська до кордонів України і погрожує вторгненням. Ситуація залишається напруженою.  Проте українці повстають на захист своєї країни. І увічнюють пам’ять полеглих за останні буремні роки громадян.

В Закарпатському центрі туризму також долучились до вшанування героїв, котрі віддали своє життя за свободу України. Легендарна Небесна сотня стала  рубіконом для вільних людей, котрі націлені на майбутнє, і тих, хто мріяв повернення у Радянський Союз. 

Юні гуртківці ЗЦТКЕСУМ разом зі своїм керівником Ларисою Хащею вшанували пам’ять Героїв, виготувавши паперових «ангелів пам’яті», які розмістили на мапі України, адже загиблі на майдані Незалежності в Києві були з різних куточків нашої країни. Діти хотіли показати, що вони знають та пам’ятають про їхню жертву!

І  рани їхні вже не їм болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло.
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Гуртківці, що навчаються при Малораковецькому ЗЗСО (керівник гуртків Староста Т.П.)  з гаслом  «Небесна сотня – в пам’яті назавжди» малювали різні малюнки, читали вірші, висловлювали подяку тим, хто віддав своє життя за те, аби кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла. Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях, душах. Ми закликаємо всіх згадати у молитвах усіх Героїв та нашу рідну Україну!

Вихованці гуртка  «Опришки» (керівник гуртків Мар’яна Маркович) вшанували пам'ять полеглого в російсько-українській війні земляка, воїна-добровольця В.Росохи (Тихий).

Війна – це найстрашніше лихо! Чорні звістки про загибель захисників не оминули й гірське село Негровець. Два бійці-верховинці віддали найдорожче – життя в ім’я захисту рідної країни, її народу, щоб на своїй землі відстояти мир і спокій.

Небесна сотня – це посланці Бога,

За нас віддали всі своє життя.

І в них була лише одна дорога –

Пішли навіки в майбуття!

Слава Україні! Героям слава!!!

 Керівник гуртків Юліанна Малик разом зі своїми вихованцями з гуртків «Етнографічне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» приєдналися до загальноукраїнської акції «Ангели пам‘яті». Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із паперу, які символізують загиблих за Україну, нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Акція присвячена героям Небесної сотні, що, відстоюючи гідність та свободу України під час Революції 2014 року, поклали своє життя за світле майбутнє своїх ненароджених нащадків. Вихованці вирішили зробити ангелів різноколірними, адже загальнолюдські цінності об‘єднують найрізноманітніших людей. Також гуртківці переглянули документальну кінострічку «Люди, що творять історію. Небесна сотня», в якій очевидці розповідали про події Революції Гідності. Діти дізналися багато нового про свою історію та краще усвідомили, що свою країну від загребущого ворога потрібно берегти, а своїх героїв слід пам‘ятати!

Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у гурку „Юні туристи-краєзнавці” (керівник Попович Л.В.)  було проведено заняття патріотичного виховання „Вони загинули за Україну”, під час яких вихованці згадали подвиг героїв Майдану, які віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, права і свободу людини, європейське майбутнє України; переглянули відеоматеріали про трагічні події „Обличчя Майдану”, „Мамо, не плач”, виготовили паперових янголів як символ Героїв Небесної сотні.

До акції  «Ангели пам’яті» долучилися також вихованці гуртків Закарпатського центру туризму під керівництвом Маріанни Дутки. Пам’ять про людей, які 2014-го та в наступні роки неспокою на сході України віддали своє життя за вільну, незалежну державу, залишиться в серцях українців всіх поколінь. Гуртківці до цього заходу вирізали паперових ангелів та розвісили на сакурах, які ростуть на центральній площі м.Іршави. Ангелики є нагадуванням жителям та гостям міста про той трагічний час… Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім’я гідності та свободи вибору народу України. Завжди будемо пам’ятати і шанувати!

У гуртках «Козачата», «Екологічне краєзнавство» (керівник Аделіна Касинець) та «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Ольга Дорчинець) також відбулися патріотично-виховні заходи до вшанування пам’яті полеглих героїв. Гуртківці переглянули розповіді учасників Майдану та відеозаписи документальних фільмів із циклу «Зима, що нас змінила». Хвилиною мовчання подякували за подвиг героїв Небесної сотні, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі.

Їх об‘єднали гідність, свобода та незалежність України.

Ми не маємо права забути імена всіх загиблих на Майдані.

Ми не маємо права не побудувати саме ту країну, за яку вони віддали свої життя.

Вічна пам‘ять усім, хто загинув за майбутнє України!

А щодо гірких подій сьогодення, то почуття єдності і національного українського духу об’єднало вихованців Закарпатського центру туризму.

І Ангели, які тримають українське небо, нам ніби промовляють пророчими словами нашого Тараса Шевченка, яким уже майже 200 років: «Борітеся – поборете!».