13-12-2021

Андріївські вечорниці з ворожінням, пампушками з сюрпризом та веселою атмосферою підготували для своїх гуртківців педагоги Закарпатського центру туризму

З давніх-давен найулюбленішим зимовим святом наших бабусь та дідусів було святкування Андрія. В цей день хлопці і дівчата розважалися, жартували, ворожили та весело проводили час.

Свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам‘яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного.

12 грудня в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді було гамірно. Хлопці та дівчата – гуртківці центру – стали учасниками одного з чудових свят української молоді. 

Господинею на вечорницях була Юліанна Малик, яка розповіла чимало цікавого про українські народні звичаї та обряди свята, зокрема й про андріївські ворожіння.

На Андріївських вечорницях учасники кусали під дзвінкий сміх калиту, смішили пана Коцюбинського – вартового, який стеріг калиту. Ворожили на воді з яблучками та дзеркалами, на чашках, гребінцях та дрібних речах, які давали відповіді на найпотаємніші питання. Їли і пампушки з сюрпризом. 

Весела атмосфера, яка панувала  в Закарпатському центрі туризму, не залишила байдужим нікого. Саме завдяки таким заходам відроджуються українські традиції, звичаї та міцніє зв’язок поколінь.

Відеоматеріал про захід

Вечорниці підготували і провели

керівники гуртків ЗЦТКЕСУМ

Юліанна Малик, Ольга Кононенко,

Юлія Більце та Ольга Дорчинець