29-01-2019

„Сокіл” („Джура”)

Що таке гра «Джура» (постулат)

Метою Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Учасниками гри є джури – молоді юнаки та юначки, які йдуть шляхом  українського Воїна-козака – здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними у всьому.

Стратегічна педагогічна місія гри «Джура» - створення виховного простору, спроможного забезпечити формування універсальної особистості, для якої почуття патріотизму є глибинним ціннісним сенсом.

Участь у грі «Джура», сама гра відрізняється від інших, у першу чергу спортивних, тим, що спрямована не на змагання, а на творчу співпрацю з дітьми та молоддю з виховання українських громадян ХХІ століття, еліти Української держави – творчої, наукової, військової, державницької і самодостатньої перед усім світом.

«Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основою організації гри в навчальних закладах є учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад).

Впровадження гри Джура в освітньому закладі

Постанова кабінету Міністрів України про зміни

Зміни що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 845

Джура Підготовка рою до фінальних етапів 

Джура Церемоніали для виконання на таборуваннях 

Нащадки Козацької Слави

Методичка по грі "Джура" з підготовки рою до фінальних етапів 

ДЖУРА - книга майбутнього захисника України

Методичні рекомендації проведення гри Джура у  дитячих таборах

Система патріотичного виховання дітей і молоді "Джура"

Організація роботи гри "Джура" в школі, в районі (місті)

Лист про залучення ветеранів до конкурсу "Сокіл" ("Джура")


Наказ про порядок реєстрації куренів

Порядок реєстрації куренів гри "Джура"

Підсумки обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) молодшої вікової групи

Методичні рекомендації з організації роботи в куренях

Лист МОН Про проведення Всеукраїнських онлайн-конкурсій ватр гри „Джура”

Про проведення Всеукраїнського онлайн-конкурсу ватр «Україна назавжди» КУРЕНІВ Всеукраїської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Про проведення Всеукраїнського онлайн-конкурсу ватр «Слава Героям» РОЇВ Всеукраїської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Звіт рою Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Презентація рою Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Звіт рою Хустського навчально-виховного комплексу №1
Звіт рою Закарпатського центру туризму Презентація рою Хустського навчально-виховного комплексу №1

Аудіозапис від 21.12.2021 року - Вебінар для відповідальних за проведення початкових та І етапу гри Сокіл (Джура) в 20212022 н.р.